CRCW0805820RJNTABC - SMD resistors
CRCW0805820RJNTABC
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: VISHAY
  • Part Number: CRCW0805820RJNTABC
Description
Resistor: thick film; SMD; 0805; 820Ω; 0.125W; ±5%; 150V; -55÷155°C
Case - mm 2012
Resistance 820Ω
Power 0.125W
Tolerance ±5%
Operating voltage 150V
Operating temperature -55...155°C