CRCW080543K0FKTABC - SMD resistors
CRCW080543K0FKTABC
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: VISHAY
  • Part Number: CRCW080543K0FKTABC
Description
Resistor: thick film; SMD; 0805; 43kΩ; 0.125W; ±1%; 150V; -55÷155°C
Case - mm 2012
Resistance 43kΩ
Power 0.125W
Tolerance ±1%
Operating voltage 150V
Operating temperature -55...155°C