CRCW08053K60FKTABC - SMD resistors
CRCW08053K60FKTABC
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: VISHAY
  • Part Number: CRCW08053K60FKTABC
Description
Resistor: thick film; SMD; 0805; 3.6kΩ; 0.125W; ±1%; 150V; -55÷155°C
Case - mm 2012
Resistance 3.6kΩ
Power 0.125W
Tolerance ±1%
Operating voltage 150V
Operating temperature -55...155°C