CRCW0805215RFKTABC - SMD resistors
CRCW0805215RFKTABC
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: VISHAY
  • Part Number: CRCW0805215RFKTABC
Description
Resistor: thick film; SMD; 0805; 215Ω; 0.125W; ±1%; 150V; -55÷155°C
Case - mm 2012
Resistance 215Ω
Power 0.125W
Tolerance ±1%
Operating voltage 150V
Operating temperature -55...155°C