CRCW08051K87FKTABC - SMD resistors
CRCW08051K87FKTABC
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: VISHAY
  • Part Number: CRCW08051K87FKTABC
Description
Resistor: thick film; SMD; 0805; 1.87kΩ; 0.125W; ±1%; 150V
Case - mm 2012
Resistance 1.87kΩ
Power 0.125W
Tolerance ±1%
Operating voltage 150V
Operating temperature -55...155°C