CRCW0805121RFHEAP - SMD resistors
CRCW0805121RFHEAP
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: VISHAY
  • Part Number: CRCW0805121RFHEAP
Description
Resistor: thick film; SMD; 0805; 121Ω; 125mW; ±1%; 150V; -55÷155°C
Mounting SMD
Case - inch 0805
Case - mm 2012
Resistance 121Ω
Power 0.125W
Tolerance ±1%
Operating voltage 150V
Body dimensions 2x1.25x0.5mm
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 50ppm/°C
Conform to the norm AEC-Q200
Roll diameter max. 180mm