CRCW0603390KFKTABC - SMD resistors
CRCW0603390KFKTABC
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: VISHAY
  • Part Number: CRCW0603390KFKTABC
Description
Resistor: thick film; SMD; 0603; 390kΩ; 0.1W; ±1%; 75V; -55÷155°C
Mounting SMD
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Resistance 390kΩ
Power 0.1W
Tolerance ±1%
Operating voltage 75V
Operating temperature -55...155°C