CQ2512-100R-1% - SMD resistors
CQ2512-100R-1%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: CQ121WF1000T4E
Description
Resistor: thick film; SMD; 2512; 100Ω; 1W; ±1%; CQ; 200V; -55÷155°C
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 2512
Case - mm 6432
Resistance 100Ω
Power 1W
Tolerance ±1%
Manufacturer series CQ
Operating voltage 200V
Max. overload voltage 500V
Operating temperature -55...155°C