CQ2010-47K-1% - SMD resistors
CQ2010-47K-1%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: CQ1007F4702T4E
Description
Resistor: thick film; SMD; 2010; 47kΩ; 0.75W; ±1%; CQ; 200V
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 2010
Case - mm 5025
Resistance 47kΩ
Power 0.75W
Tolerance ±1%
Manufacturer series CQ
Operating voltage 200V
Max. overload voltage 500V
Operating temperature -55...155°C