CQ1206-680R-1% - SMD resistors
CQ1206-680R-1%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: CQ06S4F6800T5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 680Ω; 0.125W; ±1%; CQ; 200V
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 1206
Case - mm 3216
Resistance 680Ω
Power 0.125W
Tolerance ±1%
Manufacturer series CQ
Operating voltage 200V
Max. overload voltage 400V
Operating temperature -55...155°C