CQ1206-4K7-5% - SMD resistors
CQ1206-4K7-5%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: CQ06S4J0472T5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 4.7kΩ; 0.25W; ±5%; CQ; 200V
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 1206
Case - mm 3216
Resistance 4.7kΩ
Power 0.25W
Tolerance ±5%
Manufacturer series CQ
Operating voltage 200V
Max. overload voltage 400V
Operating temperature -55...125°C