CQ1206-2K7-1% - SMD resistors
CQ1206-2K7-1%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: CQ06S4F2701T5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 2.7kΩ; 0.125W; ±1%; CQ; 200V
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 1206
Case - mm 3216
Resistance 2.7kΩ
Power 0.125W
Tolerance ±1%
Manufacturer series CQ
Operating voltage 200V
Max. overload voltage 400V
Operating temperature -55...155°C