CQ0603-220K-1% - SMD resistors
CQ0603-220K-1%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: CQ03SAF2203T5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 0603; 220kΩ; 0.1W; ±1%; CQ; 75V; -55÷155°C
Mounting SMD
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Resistance 220kΩ
Power 0.1W
Tolerance ±1%
Manufacturer series CQ
Operating voltage 75V
Max. overload voltage 100V
Operating temperature -55...155°C