CQ0402-39K-1% - SMD resistors
CQ0402-39K-1%
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: CQ02WGF3902TCE
Description
Resistor: thick film; SMD; 0402; 39kΩ; 62.5mW; ±1%; CQ; 50V
Case - mm 1005
Resistance 39kΩ
Power 62.5mW
Tolerance ±1%
Manufacturer series CQ
Operating voltage 50V
Operating temperature -55...155°C