CPF0603B4R7E1 - SMD resistors
CPF0603B4R7E1
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: TE Connectivity
  • Part Number: 8-1614882-3
Description
Resistor: thin film; SMD; 0603; 4.7Ω; 62.5mW; ±0.1%; -55÷155°C
Specifications
Manufacturer TE Connectivity
Type of resistor thin film
Mounting SMD
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Resistance 4.7Ω
Power 62.5mW
Tolerance ±0.1%
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 25ppm/°C