CL10B334KO8NNNC - MLCC SMD capacitors
CL10B334KO8NNNC
Description
Capacitor: ceramic; MLCC; 330nF; 16V; X7R; ±10%; SMD; 0603
Specifications
Manufacturer SAMSUNG
Type of capacitor ceramic
Kind of capacitor MLCC
Capacitance 0.33µF
Operating voltage 16V
Dielectric X7R
Tolerance ±10%
Mounting SMD
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Operating temperature -55...125°C