B6X12/BN660 - Bolts
B6X12/BN660
  • Category: Bolts
  • Manufacturer: BOSSARD
  • Part Number: 1075780
Description
Screw; M6x12; Head: cheese head; Phillips; PH3; A2 stainless steel
Specifications
Manufacturer BOSSARD
Type of mounting element screw
Thread M6
Length 12mm
Kind of head cheese head
Kind of cut Phillips
Cut size PH3
Material A2 stainless steel
Head height 4.75mm
Head diameter 12mm
DIN standard DIN 7985A