B5X16/BN9524 - Bolts
B5X16/BN9524
  • Category: Bolts
  • Manufacturer: BOSSARD
  • Part Number: 3060015
Description
Screw; M5x16; 0.8; Head: cheese head; Torx®; TX15; steel; zinc
Specifications
Manufacturer BOSSARD
Type of mounting element screw
Thread M5
Thread pitch 0.8
Length 16mm
Kind of head cheese head
Kind of cut Torx®
Cut size TX15
Material steel
Plating material zinc
Head height 1.5mm
Head diameter 9mm