B4X16/BN500 - Bolts
B4X16/BN500
  • Category: Bolts
  • Manufacturer: BOSSARD
  • Part Number: 1243195
Description
Screw; M4x16; 0.7; Head: button; slotted; 1.2mm; A2 stainless steel
Specifications
Manufacturer BOSSARD
Type of mounting element screw
Thread M4
Thread pitch 0.7
Length 16mm
Kind of head button
Kind of cut slotted
Cut size 1.2mm
Material A2 stainless steel
Head height 2.2mm
Head diameter 10mm