B32924C3105M189 - THT Film Capacitors
B32924C3105M189
Description
Capacitor: polypropylene; X2; 1uF; 630VDC; 305VAC; THT; ±20%; 27.5mm
Specifications
Manufacturer TDK
Type of capacitor polypropylene
Kind of capacitor X2
Capacitance 1µF
Operating voltage 305V AC
630V DC
Mounting THT
Tolerance ±20%
Terminal pitch 27.5mm
Kind of package reel
Dimensions 11x19x31.5mm