B3.9X9.5/BN1016 - Screws
B3.9X9.5/BN1016
  • Category: Screws
  • Manufacturer: Bossard AG
  • Part Number: 1381555
Description
Screw; 3.9x9.5; Head: cheese head; Phillips; PH2; hardened steel
Specifications
Manufacturer BOSSARD
Type of mounting element screw
Thread 3,9
Length 9.5mm
Kind of head cheese head
Kind of cut Phillips
Cut size PH2
Material hardened steel
Plating material zinc
Head height 2.8mm
Head diameter 7.5mm