B3.5X32/BN1879 - Screws
B3.5X32/BN1879
  • Category: Screws
  • Manufacturer: Bossard AG
  • Part Number: 3508082
Description
Screw; for metal; 3.5x32; Head: countersunk; Phillips; PH2; zinc
Specifications
Manufacturer BOSSARD
Type of mounting element screw
Screw application for metal
Thread 3,5
Length 32mm
Kind of head countersunk
Kind of cut Phillips
Cut size PH2
Material hardened steel
Plating material zinc
Head height 2.1mm
Head diameter 6.8mm