ANT351638.03000500 - Plastic sheets
ANT351638.03000500
  • Category: Plastic sheets
  • Manufacturer: ANTALIS
  • Part Number: 351638.03000500
Description
Sheet; Dim: 300x500mm; Thk: 5mm; transparent; AKRYLON XT; 0.15m2
Specifications
Manufacturer ANTALIS
Type of mounting element sheet
Dimensions 300x500mm
Width 300mm
Length 0.5m
Thickness 5mm
Colour transparent
Material plexiglass PMMA
Production process extruded
Dimensional tolerance 0;+1mm
Thickness tolerance -0.25...+0.25mm