AC0805FR-07220RL - SMD resistors
AC0805FR-07220RL
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: YAGEO
  • Part Number: AC0805FR-07220RL
Description
Resistor: thick film; SMD; 0805; 220Ω; 125mW; ±1%; 150V; -55÷155°C
Specifications
Manufacturer YAGEO
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 0805
Case - mm 2012
Resistance 220Ω
Power 0.125W
Tolerance ±1%
Operating voltage 150V
Operating temperature -55...155°C