AC03000003300JAC00 - Power resistors
AC03000003300JAC00
  • Category: Power resistors
  • Manufacturer: VISHAY
  • Part Number: AC03000003300JAC00
Description
Resistor: wire-wound; THT; 330Ω; 3W; ±5%; Ø4.8x13mm; axial; L: 13mm
Specifications
Manufacturer VISHAY
Type of resistor wire-wound
Mounting THT
Resistance 330Ω
Power 3W
Tolerance ±5%
Body dimensions Ø4.8x13mm
Leads axial
Conform to the norm AEC-Q200
Length 13mm
Diameter 4.8mm