A22NNBMANBAG222NN - Panel Mount Switches, Standard 22mm
A22NNBMANBAG222NN
Description
Перемикач: кнопковий; 22мм; Фікс.поз: 2; NC x3; чорний; немає; IP66
Specifications
Manufacturer OMRON
Type of switch push-button
Switch standard 22mm
Stable positions number 2
Contacts configuration NC x3
Actuator colour black
Illumination none
IP rating IP66
Button shape mushroom
Manufacturer series A22NN
Number of positions 2
Mounting hole diameter Ø22.3mm
Leads screw terminals
Operating temperature -25...70°C