25121WJ039KT4E - SMD resistors
25121WJ039KT4E
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 25121WJ039KT4E
Description
Resistor: thick film; SMD; 2512; 390mΩ; 1W; ±5%; 200V; -55÷125°C
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 2512
Case - mm 6432
Resistance 0.39Ω
Power 1W
Tolerance ±5%
Operating voltage 200V
Max. overload voltage 500V
Operating temperature -55...125°C
Temperature coefficient 800ppm/°C