1812B105K101CT - MLCC SMD capacitors
1812B105K101CT
Description
Capacitor: ceramic; MLCC; 1uF; 100V; X7R; ±10%; SMD; 1812
Specifications
Manufacturer WALSIN
Type of capacitor ceramic
Kind of capacitor MLCC
Capacitance 1µF
Operating voltage 100V
Dielectric X7R
Tolerance ±10%
Mounting SMD
Case - inch 1812
Case - mm 4532
Operating temperature -55...125°C