1206W4J0150T5E - SMD resistors
1206W4J0150T5E
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 1206W4J0150T5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 15Ω; 250mW; ±5%; 200V; -55÷155°C
Case - mm 3216
Resistance 15Ω
Power 0.25W
Tolerance ±5%
Operating voltage 200V
Operating temperature -55...155°C