1206W4F825JT5E - SMD resistors
1206W4F825JT5E
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 1206W4F825JT5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 82.5Ω; 250mW; ±1%; 200V; -55÷155°C
Case - mm 3216
Resistance 82.5Ω
Power 0.25W
Tolerance ±1%
Operating voltage 200V
Operating temperature -55...155°C