1206S4F560JT5E - SMD resistors
1206S4F560JT5E
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 1206S4F560JT5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 56Ω; 250mW; ±1%; -55÷125°C
Case - mm 3216
Resistance 56Ω
Power 0.25W
Tolerance ±1%
Operating temperature -55...125°C
Temperature coefficient 200ppm/°C