1206S4F4991T5E - SMD resistors
1206S4F4991T5E
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 1206S4F4991T5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 1206; 4.99kΩ; 250mW; ±1%; -55÷125°C
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 1206
Case - mm 3216
Resistance 4.99kΩ
Power 0.25W
Tolerance ±1%
Operating temperature -55...125°C
Temperature coefficient 100ppm/°C