0805W8F6803T5E - SMD resistors
0805W8F6803T5E
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 0805W8F6803T5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 0805; 680kΩ; 125mW; ±1%; 150V; -55÷155°C
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 0805
Case - mm 2012
Resistance 680kΩ
Power 0.125W
Tolerance ±1%
Operating voltage 150V
Operating temperature -55...155°C