0805S8J0621T5E - SMD resistors
0805S8J0621T5E
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 0805S8J0621T5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 0805; 620Ω; 125mW; ±5%; -55÷125°C
Case - mm 2012
Resistance 620Ω
Power 0.125W
Tolerance ±5%
Operating temperature -55...125°C
Temperature coefficient 100ppm/°C