0805S8J0393T5E - SMD resistors
0805S8J0393T5E
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 0805S8J0393T5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 0805; 39kΩ; 125mW; ±5%; -55÷125°C
Case - mm 2012
Resistance 39kΩ
Power 0.125W
Tolerance ±5%
Operating temperature -55...125°C
Temperature coefficient 100ppm/°C