0805S8F2403T5E - SMD resistors
0805S8F2403T5E
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 0805S8F2403T5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 0805; 240kΩ; 125mW; ±1%; -55÷125°C
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 0805
Case - mm 2012
Resistance 240kΩ
Power 0.125W
Tolerance ±1%
Operating temperature -55...125°C
Temperature coefficient 100ppm/°C