0603WAF4703T5E - SMD resistors
0603WAF4703T5E
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 0603WAF4703T5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 0603; 470kΩ; 100mW; ±1%; 75V; -55÷155°C
Case - mm 1608
Resistance 470kΩ
Power 0.1W
Tolerance ±1%
Operating voltage 75V
Operating temperature -55...155°C