0603SAJ056JT5E - SMD resistors
0603SAJ056JT5E
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 0603SAJ056JT5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 0603; 5.6Ω; 100mW; ±5%; -55÷155°C
Case - mm 1608
Resistance 5.6Ω
Power 0.1W
Tolerance ±5%
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 400ppm/°C