0603SAJ0393T5E - SMD resistors
0603SAJ0393T5E
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 0603SAJ0393T5E
Description
Resistor: thick film; SMD; 0603; 39kΩ; 100mW; ±5%; -55÷155°C
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 0603
Case - mm 1608
Resistance 39kΩ
Power 0.1W
Tolerance ±5%
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 100ppm/°C