0451.062MRL - SMD Fuses 2410 - Ultra Fast
0451.062MRL
Description
Fuse: fuse; 62mA; 125VAC; 125VDC; ultra rapid; ceramic; SMD; 2410
Specifications
Manufacturer LITTELFUSE
Type of fuse fuse
Current rating 62mA
Rated voltage 125V AC
125V DC
Fuse characteristics ultra rapid
Kind of fuse ceramic
Fuse size 6.1x2.7x2.7mm
Mounting SMD
Breaking capacity 50A
Breaking characteristics 1In: min 4h
2In: max 5s
Case - inch 2410
Case - mm 6125
Soldering temperature 260°C / 10 s