0402WGF4301TCE - SMD resistors
0402WGF4301TCE
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 0402WGF4301TCE
Description
Resistor: thick film; SMD; 0402; 4.3kΩ; 62.5mW; ±1%; -55÷155°C
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 0402
Case - mm 1005
Resistance 4.3kΩ
Power 62.5mW
Tolerance ±1%
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 100ppm/°C