0201WMJ022JTEE - SMD resistors
0201WMJ022JTEE
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 0201WMJ022JTEE
Description
Resistor: thick film; SMD; 0201; 2.2Ω; 50mW; ±5%; 25V; -55÷125°C
Case - mm 0603
Resistance 2.2Ω
Power 50mW
Tolerance ±5%
Operating voltage 25V
Operating temperature -55...125°C