0201WMF1004TEE - SMD resistors
0201WMF1004TEE
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 0201WMF1004TEE
Description
Resistor: thick film; SMD; 0201; 1MΩ; 50mW; ±1%; 25V; -55÷125°C
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 0201
Case - mm 0603
Resistance 1MΩ
Power 50mW
Tolerance ±1%
Operating voltage 25V
Operating temperature -55...125°C