0105WHF1001TDE - SMD resistors
0105WHF1001TDE
  • Category: SMD resistors
  • Manufacturer: ROYALOHM
  • Part Number: 0105WHF1001TDE
Description
Resistor: thick film; SMD; 01005; 1kΩ; 31.25mW; ±1%; 15V; -55÷125°C
Specifications
Manufacturer ROYALOHM
Type of resistor thick film
Mounting SMD
Case - inch 01005
Case - mm 0402
Resistance 1kΩ
Power 31.25mW
Tolerance ±1%
Operating voltage 15V
Operating temperature -55...125°C